ឯកអគ្គរដ្ឋទូតហ្វីលីពីន កោតសរសើរចំពោះវឌ្ឍនភាព... សូមអានត... »
សម្ដេចមហាបវរធិបតីហ៊ុន ម៉ាណែត ៖ រាជរដ្ឋាភិបាលបានយកចិត្តទុកដាក់លើការអប់រំ និង ការបង្កើតធនធានមនុស្ស ជាគោលនយោបាយអាទិភាព !!!!!
សម្ដេចមហាបវរធិបតីហ៊ុន ម៉ាណែត ៖ រាជរដ្ឋាភិបាលបានយកចិត្តទុកដាក់លើការអប់រំ... សូមអានត... »
សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ៖ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា មិនមែនដូចខ្មែរក្រហមដែលប្រជាពលរដ្ឋផ្ដល់អំណាចឲ្យ រួចកាប់សម្លាប់ប្រជាពលរដ្ឋនោះទេ !!!!!
សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ៖ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា... សូមអានត... »
សម្តេចធិបតី អញ្ជើញ សម្ពោធ ដាក់ ឱ្យប្រើប្រាស់ ស្ពានកោះយ៉ និងសំណេះសំណាលជាមួយកម្មករនៅខេត្តកោះកុង !!!!!
សម្តេចធិបតី អញ្ជើញ សម្ពោធ ដាក់ ឱ្យប្រើប្រាស់... សូមអានត... »
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ៖ជោគជ័យដ៏ធំបំផុត គឺការធ្វើសមាហរណកម្មកងទ័ពអតីតបួនភាគីមកនៅតែមួយភាគី និង ជាកងទ័ពជាតិតែមួយក្នុងប្រវត្តិសាស្ត្រកម្ពុជា !!!!
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តី... សូមអានត... »
សម្តេចធិបតីនាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ វិស័យបរិស្ថានកម្ពុជាសម្រេចបានសមិទ្ធផលធំៗជាច្រើនជាបន្តបន្ទាប់ ដែលធ្វើឱ្យ​សហគមន៍អន្តរជាតិទទួលស្គាល់ថា កម្ពុជា គឺជាជើងឯកមួយនៅក្នុងវិស័យបរិស្ថាន !!!!
សម្តេចធិបតីនាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ វិស័យបរិស្ថានកម្ពុជាសម្រេចបានសមិទ្ធផលធំៗជាច្រើនជាបន្តបន្ទាប់... សូមអានត... »
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ វិស័យកសិកម្ម គឺជាវិស័យអាទិភាព ដែលរាជរដ្ឋាភិបាលកំពុងជំរុញ ជាពិសេសការផលិតទិន្នផលកសិកម្មឱ្យជាផលិតផលសម្រេចបម្រើឱ្យការនាំចេញ !!!!!
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ វិស័យកសិកម្ម គឺជាវិស័យអាទិភាព... សូមអានត... »
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ណែនាំឱ្យអាជ្ញាធរខេត្តជាប់មាត់សមុទ្រ យកចិត្តទុកដាក់ថែរក្សាសន្តិសុខ នៅតំបន់ទេសចរណ៍ ដោយមិនត្រូវឱ្យក្លាយទៅជាជម្រកគ្រឿងញៀន ការជួញដូរមនុស្ស និងឧក្រិដ្ឋកម្មឆ្លងដែនឡើយ !!!!!
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ណែនាំឱ្យអាជ្ញាធរខេត្តជាប់មាត់សមុទ្រ... សូមអានត... »
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត :គោលនយោបាយរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល នីតិកាលទី៧ និងយុទ្ធសាស្ត្របញ្ចកោណ ដែលបានដាក់ចេញនេះ គឺមានគោលដៅអាទិភាព ដើម្បីលើកកម្ពស់ជីវភាព ប្រជាពលរដ្ឋតាមរយៈការបង្កើតការងារ និងជួយដល់ពលរដ្ឋដែលជួបការលំបាក កាត់បន្ថយភាពក្រីក្រ !!!!!!
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត :គោលនយោបាយរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល... សូមអានត... »
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត :ក្រសួងធម្មការនិងសាសនា ត្រូវបន្តជំរុញការរៀបចំច្បាប់ស្ដីពីសាសនាឲ្យបានឆាប់តាមដែលអាចធ្វើទៅបាន ដើម្បីធ្វើជាមូលដ្ឋានក្នុងកិច្ចប្រតិបត្តិការងារក្នុងវិស័យសាសនា និងបំពេញបន្ថែមលើលិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្ត !!!!!