សម្តេចធិបតី និងថ្នាក់ដឹកនាំមូលនិធិសូឌីសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍរបស់អារ៉ាប៊ីសាអូឌីត គាំទ្រ គម្រោងនៃការផ្តល់ហិរញ្ញប្បទានដល់កម្ពុជា សម្រាប់អភិវឌ្ឍវិស័យកសិកម្ម និងកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរូបវ័ន្ត !!!!!
សម្តេចធិបតី និងថ្នាក់ដឹកនាំមូលនិធិសូឌីសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍរបស់អារ៉ាប៊ីសាអូឌីត...
សម្តេចធិបតី និងលោកជំទាវ អញ្ជើញចូលរួមពិធីលៀងសាយភោជន៍ រៀបចំដោយប្រធានាធិបតីចិន!!!
សម្តេចធិបតី និងលោកជំទាវ អញ្ជើញចូលរួមពិធីលៀងសាយភោជន៍...
ក្នុងជំនួបជាមួយសម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត, ក្រុមហ៊ុន CMEC បានលើកឡើងអំពីគម្រោងសហការវិនិយោគរួមជាមួយក្រុមហ៊ុនកម្ពុជាចំនួនពីរក្នុងទំហំទឹកប្រាក់ប្រមាណ ៣.០០០ លានដុល្លារអាមេរិក លើវិស័យថាមពលហ្គាស !!!!!
ក្នុងជំនួបជាមួយសម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត, ក្រុមហ៊ុន...
ប្រធានមូលនិធិ The Nippon Foundation៖ កម្ពុជា គឺជាគំរូដ៏ល្អមួយ នៃការដឹកនាំប្រទេសប្រកបដោយសុខសន្តិភាព និងឯកភាពជាតិ សម្រាប់បណ្តាប្រទេសផ្សេងទៀតលើសាកលលោកអាចយកជាគំរូ ខណៈដែលប្រទេសមួយចំនួនកំពុងតែរងនូវជម្លោះបែកបាក់ និងអសន្តិសុខ !!!!!
ប្រធានមូលនិធិ The Nippon Foundation៖ កម្ពុជា គឺជាគំរូដ៏ល្អមួយ...
សម្តេចមហាបវរធិបតីនាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ កិច្ចសហប្រតិបត្តិការកម្ពុជា-ឥណ្ឌា កំពុងស្ថិតនៅលើគន្លងមាគ៌ានៃការអភិវឌ្ឍលូតលាស់ឥតឈប់ឈរ !!!!
សម្តេចមហាបវរធិបតីនាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន ម៉ាណែត៖...
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា : រាជរដ្ឋាភិបាលបានចំណាយថវិកា ក្នុងការជួយដល់ប្រជាពលរដ្ឋជួបវិបត្តិជំងឺកូវីដ-១៩ និងបញ្ហាអតិផរណា និងសង្គ្រាមសេដ្ឋកិច្ច និងការជួយកុមារ និងស្ត្រីមានផ្ទៃពោះ បានប្រើប្រាក់ថវិការដ្ឋអស់១២០០លានដុល្លារ !!!!
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា...
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អំពាវនាវដល់ម្ចាស់ផ្ទះជួលទាំងអស់ សូមរក្សាថ្លៃជួលដើម្បីរក្សានូវប្រភពចំណូលរបស់ខ្លួនឯងផង ជួយដល់បងប្អូនកម្មករនិយោជិតផង !!!!!
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អំពាវនាវដល់ម្ចាស់ផ្ទះជួលទាំងអស់...
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា បាន រៀបចំ ពិធីជប់លៀងផ្លូវការ ជូនឯកឧត្តម សេដ្ឋា ថាវីសីន នាយករដ្ឋមន្រ្តីថ្មីរបស់ថៃនៅវិមានសន្តិភាព!!
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា...
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាបានថ្លែងអរគុណដល់លោក David Soth ដោយបានសម្របសម្រួលជាមួយនឹងក្រុមហ៊ុនផ្សាយពាណិជ្ជកម្មតាមផ្ទាំងប៉ាណូ (ឬ ផ្សាយពាណិជ្ជកម្មតាម billboard ) !!!!!
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី...
ខ្លឹមសារនៃជំនួបទ្វេភាគី និងពិភាក្សាការងារ រវាងសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវ វ៉ិចតូរីយ៉ា នូលែន (Victoria Nuland) អនុរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសស្ដីទី សហរដ្ឋអាមេរិក !!!!!
ខ្លឹមសារនៃជំនួបទ្វេភាគី និងពិភាក្សាការងារ...
សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត : កម្ពុជា គឺជាប្រទេសចាស់ទុំខាងនយោបាយ ដោយសារមានអត្រាអ្នកចូលរួមបោះឆ្នោត ជាង៨៤ ភាគរយ !!!!!
សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត : កម្ពុជា គឺជាប្រទេសចាស់ទុំខាងនយោបាយ...
លោកជំទាវ ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត អញ្ជើញទស្សនា រូបសំណាក ស្រ្តីសេរីភាព !!!!!
លោកជំទាវ ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត អញ្ជើញទស្សនា...
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត : បានអំពាវនាវដល់ប្រជាពលរដ្ឋ ឱ្យជឿទុកចិត្តចុះថា រាជរដ្ឋាភិបាលដឹកនាំដោយសម្តេចមិនធ្វើឱ្យបាត់បង់ប្រយោជន៍ប្រជាពលរដ្ឋ និងធិបតេយ្យជាតិនោះឡើយ !!!!!
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត : បានអំពាវនាវដល់ប្រជាពលរដ្ឋ...
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ទាក់ទាញធុរជន និងអ្នកចូលរួមក្នុង កិច្ចប្រជុំកំពូលអាសិប ឱ្យចាប់យកកាលានុវត្តភាព មកធ្វើ ធុរកិច្ច ពាណិជ្ជកម្ម និងវិនិយោគនៅកម្ពុជា !!!!!
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ទាក់ទាញធុរជន និងអ្នកចូលរួមក្នុង...
ខ្លឹមសារនៃជំនួបរវាង សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និង ឯកឧត្តម ស៊ី ជីនពីង (Xi Jinping) ប្រធានាធិបតី នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន !!!!!
ខ្លឹមសារនៃជំនួបរវាង សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន...
សម្តេចនាយករដ្ឋមន្រ្តី ហ៊ុន ម៉ាណែត រំលឹកដាស់តឿនរដ្ឋមន្រ្តី៖ ដាវបានប្រគល់ឱ្យកាប់ហើយ ត្រូវតែកាប់ប្រយ័ត្នដកដាវមកវិញ !!!!!
សម្តេចនាយករដ្ឋមន្រ្តី ហ៊ុន ម៉ាណែត រំលឹកដាស់តឿនរដ្ឋមន្រ្តី៖...
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ រូបភាពដែលសន្តិសុខឥណ្ឌូនេស៊ី រារាំងគណៈប្រតិភូកម្ពុជា ក្នុងកំឡុងចូលរួមកិច្ចប្រជុំអាស៊ានលើកទី៤៣ ជាការយល់ច្រឡំផ្នែកពិធីការ !!!!!
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ រូបភាពដែលសន្តិសុខឥណ្ឌូនេស៊ី...
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ៖ សមិទ្ធផលជោគជ័យនៃបេសកកម្មក្រៅប្រទេសរបស់ខ្ញុំ គឺមិនមែនសម្រាប់ខ្ញុំទេ គឺសម្រាប់ប្រជាជនទាំងអស់ និងសម្រាប់ប្រជាជាតិទាំងមូល !!!!!
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ៖ សមិទ្ធផលជោគជ័យនៃបេសកកម្មក្រៅប្រទេសរបស់ខ្ញុំ...
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន-កាណាដា !!!!!
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន-កាណាដា...
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុនី ហ៊ុន ម៉ាណែត រួមទាំងលោកជំទាវស្រ្តីទី១ នៃប្រទេសអាស៊ាន និងប្រទេសដៃគូសន្ទនារបស់អាស៊ាន អញ្ជើញទស្សនាសួន Taman Mini Indonesia Indah រដ្ឋធានីហ្សាការតា សាធារណរដ្ឋឥណ្ឌូណេស៊ី !!!!!
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុនី ហ៊ុន ម៉ាណែត រួមទាំងលោកជំទាវស្រ្តីទី១...
ឯកឧត្តមកិត្តិទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជាបានជាមួយ ឯកឧត្តម ហ្វ្រាន់ស៊ីសស្កូ កាប៊ុលឌី ឡៃ (Francisco Kalbuadi Lay) ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីសម្របសម្រួលកិច្ចការសេដ្ឋកិច្ច និងជារដ្ឋ មន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ និងបរិស្ថាន នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាធិបតេយ្យទីម័រខាងកើត ជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ !!!!!
ឯកឧត្តមកិត្តិទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជាបានជាមួយ...
ឯកឧត្តមកិត្តិទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នឹងដឹកនាំវេទិការាជរដ្ឋាភិបាល-ផ្នែកឯកជន លើកទី១៩ នៅខែវិច្ឆិកា ដើម្បីបន្តជំរុញគាំទ្រវិស័យឯកជន ដែលជាកម្លាំងចលករនៃកំណើនសេដ្ឋកិច្ច !!!!!
ឯកឧត្តមកិត្តិទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី...
ឯកឧត្តមកិតិ្តទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត បើកភ្លើងខៀវចំពោះសំណើស្ដេចប្រដាល់មីយ៉ាន់ម៉ា !!
ឯកឧត្តមកិតិ្តទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត បើកភ្លើងខៀវចំពោះសំណើស្ដេចប្រដាល់មីយ៉ាន់ម៉ា...
ឯកឧត្តម វ៉ាង យី រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសចិន មានជំនឿថាក្រោមការដឹកនាំ របស់ ឯកឧត្តមកិត្តិទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត កិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងកម្ពុជា និងចិន នឹងរីកចម្រើនឡើងកាន់តែធំធាត់ !!!!!
ឯកឧត្តម វ៉ាង យី រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសចិន មានជំនឿថាក្រោមការដឹកនាំ...
លោក ផូ ប៊ុនថន សូមអបអរសាទរ ជូន ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត ដែលត្រូវបានព្រះមហាក្សត្រផ្តល់គោរមងារ កិត្តិយសពិសេសដ៏ឧត្តុង្គឧត្តមបំផុត ជា «កិត្តិទេសាភិបាលបណ្ឌិត» !!!!!
លោក ផូ ប៊ុនថន សូមអបអរសាទរ ជូន ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ហ៊ុន...
លោក ផូ ប៊ុនថន ផ្ញើសារអបអរសាទរ និងគោរពជូនពរឯកឧត្ដមបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត ក្នុងឱកាសត្រូវបានព្រះមហាក្សត្រ ចាត់តាំងជានាយករដ្ឋមន្ត្រី អាណត្តិទី៧ !!!!!!