ចេញផ្សាយថ្ងៃ អង្គារ ៣ រោច ខែ មាឃ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក
ព.ស. ២៥៦៧ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី ២៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០២៤
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៧ខែ​កុម្ភៈ​​ឆ្នាំ២០២៤ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សិទ្ធិ ឡោះ ស្នងការនគរបាលខេត្តបន្ទាយ​មាន​ជ័យ​បាន​ចាត់​តាំង​លោក​ឧត្ដមសេនីយ៍​ត្រី​ វង្ស​ វិត​ ស្នងការរង​ផែន​ការ​ងារ​ធនធាន​មនុស្ស​និង​សហការីចូល​រួម​គោរព​វិញ្ញាណក្ខន្ធ​​និង​នាំយក​ថវិកា​​សរុប​ចំនួន​៩.០៤៥.០០០រៀលក្នុងនោះថវិកាសមាគមមិត្តនគបាលជាតិកម្ពុជាចំនួន៦លានរៀល​និងថវិកា​ចូលរួម​របស់​កម្លាំង​វរសេនាតូច​នគរបាល​ការពារ​ព្រំដែន​គោក​លេខ​៩១១ចំនួន​៣.០៤៥.០០០រៀលប្រគល់​ជូន​ក្រុម​គ្រួសារ​សព​លោក​អនុសេនីយ៍​ឯក​ មុំ​ សុី​ថា​មន្រ្ដី​ប៉ុស្តិ៍​នគរបាល​ការ​ពារ​ព្រំដែន​ប្ញទ្ធីសែន​នៃ​វរសេនា​តូច​នគរបាល​ការពារ​ព្រំដែន​គោក​លេខ​៩១១បាន​ទទួល​មរណភាព​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៦ខែ​កុម្ភៈ​ឆ្នាំ​២០២៤វេលា​ម៉ោង​០៥និង​០០នាទី​ព្រឹក​ដោយ​រោគាពាធ​ក្នុង​ជន្មាយុ​៥៣ឆ្នាំ​។
សពត្រូវបានក្រុមគ្រួសាររៀបចំធ្វើបុណ្យតាមប្រពៃណី នៅគេហ​ដ្ឋាន​នៃសព​ដែល​ស្ថិត​នៅ​ភូមិព្រៃចាន់ ​ឃុំ​អូរ​បីជាន់​ ស្រុកអូរជ្រៅ​ ខេត្ត​បន្ទាយមានជ័យ​។
ថ្លែងក្នុងឱកាសដ៏ក្រៀមក្រំនោះ លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី វង្ស វិត ស្នងការរងផែនការងារធនធានមនុស្សបានពាំនាំកាចូល​រួម​រំលែក​ទុក្ខ​ពីសំណាក់លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោសិទ្ធិ ឡោះ ស្នងការនគរបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ និងរូប​លោកផ្ទាល់ចូលរួមសោកស្តាយយ៉ាងក្រៃលែងជាមួយក្រុមគ្រួសារសព ដែលបាត់បង់ ប្តី ឪពុក ជាទីគោរពស្រឡាញ់ ៕